Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip BLOXIVIR veikia?

Įpurškus BLOXIVIR, jis suformuoja sluoksnį, kuris yra mechaninis patogenų* barjeras, o jo sudėtyje esančios medžiagos – jota-karageninas, natrio hialuronatas ir ektoinas – panaikina patogenus. Todėl BLOXIVIR saugo nuo itin užkrečiamų virusų*, palengvina infekcijos simptomus ir sutrumpina jos trukmę. Taigi ši priemonė tinka ir viršutinių kvėpavimo takų virusinių infekcijų, kurias taip pat sukelia gripo virusai* ir koronavirusai, įskaitant SARS-CoV-2, prevencijai, ir kovai su jomis. Jei šią priemonę vartoja užsikrėtę (taip pat besimptomiai) asmenys, ji sumažina riziką užkrėsti kitus.

Kaip BLOXIVIR saugo mane nuo virusų, kurie sukelia COVID-19, peršalimą ir gripą?

Priemonei pasiskirsčius ant nosies gleivinės, susidaro apsauginis sluoksnis, palaikantis natūralų nosies gleivinės barjerą ir sukuriantis mechaninį barjerą, neleidžiantį patogenams* prasiskverbti į organizmą ir jame daugintis. Todėl saugo nuo itin užkrečiamų viršutinių kvėpavimo takų virusinių infekcijų (gripo ir peršalimo, sukeliamų gripo virusų ir koronavirusų, bei COVID-19, sukeliamo SARS-CoV-2 koronaviruso).

Ar BLOXIVIR vartojimas saugos mane nuo COVID-19?

BLOXIVIR galima naudoti profilaktiškai. Profilaktinis produkto naudojimas pagal naudojimo instrukcijoje aprašytą naudojimo būdą saugo nuo virusų* patekimo į organizmą.

Priemonė veikia tiesiogiai toje vietoje, kur virusai* patenka į žmogaus ląsteles. Tačiau virusinės infekcijos tikimybė priklauso nuo individualių veiksnių ir yra didesnė, jei nosies ar burnos gleivinė yra pažeista arba jei vyresnio amžiaus žmonės kenčia nuo burnos ir nosies sausumo. Covid-19 infekcija taip pat gali patekti per akių gleivinę.

Numatytas priemonės naudojimas leidžia pagerinti gyvenimo kokybę, užkertant kelią virusinėms infekcijoms ir sušvelninant jų eigą. Priemonė pasižymi bioadhezinėmis savybėmis, todėl palengvina nosies ir burnos gleivinės sausumo simptomus, todėl ji geriau funkcionuoja. Nuolatinis geros nosies gleivinės hidratacijos palaikymas leidžia jai efektyviai veikti kaip natūraliam apsauginiam barjerui nuo patogenų* ir kitų išorinių veiksnių.Todėl BLOXIVIR vartojimas sumažina Covid-19 infekcijos tikimybę, tačiau dėl individualių veiksnių neužtikrina 100 % apsaugos.

Ar vartojant BLOXIVIR jau sergant COVID-19, ligos eiga bus sklandesnė?

Priemonė palengvina viršutinių kvėpavimo takų infekcijų* simptomus ir padeda gydyti užsikrėtusiuosius. Jei Covid-19 sergančiam asmeniui pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai, tokie kaip nosies gleivinės uždegimas, rinitas, sloga, faringitas, gerklės sausumas, BLOXIVIR vartojimas palengvins ligos simptomus.

Ar panaudojus burnos purškalą restorane ir netrukus po to išgėrus vandens, apsauginis BLOXIVIR sluoksnis bus nuplautas?

Panaudojus priemonę, ant burnos gleivinės susidaro mechaninis sluoksnis ir apsauginis poveikis prasideda iš karto po panaudojimo. Apsauginis sluoksnis išlieka nepaisant kontakto su seilėmis, pagal naudojimo instrukciją neskalaukite burnos apie 5-10 minučių.

Jei naudoju tik nosies purškalą ir nenaudoju burnos purškalo, ar vis tiek esu saugomas nuo Covid-19?

Viršutinių kvėpavimo takų virusai, įskaitant Covid-19, į žmogaus organizmą gali patekti trimis keliais:

- per nosies gleivinę (pagrindinis kelias)

- per burnos gleivinę

- per akies gleivinę.

Naudodami BLOXIVIR nosies purškalo pavidalu, saugomės nuo virusų* patekimo į organizmą per nosį.

Ar BLOXIVIR gali apriboti viruso* plitimą, jei jau esame užsikrėtę?

Taip, BLOXIVIR saugo nuo viruso* plitimo, ribodamas perdavimą iš simptomus jaučiančių ar nejaučiančių asmenų kitiems.

Ar BLOXIVIR sudėtyje yra konservantų?

Taip, siekiant išsaugoti mikrobiologinę aplinką gaminio pakuotėje visą deklaruojamą galiojimo laiką, t. y. 2 metus, ir atidarius pakuotę (daugiadozė pakuotė), gaminyje buvo panaudota konservantų sistema, paprastai naudojama vaistiniams preparatams, pasižyminti plačiu antimikrobiniu aktyvumu, mažu toksiškumu, geru stabilumu ir mažu lakumu.

Priemonėje esančios konservantų sistemos kiekis yra saugus ir patvirtintas biologinių tyrimų rezultatais.

Ar BLOXIVIR atliekami klinikiniai tyrimai?

Vadovaujantis 2011 m. kovo 10 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymu dėl išsamių medicinos prietaisų ar aktyviųjų implantuojamų medicinos prietaisų klinikinio vertinimo sąlygų (Žin., 2011, Nr. 63, 331 punktas), buvo atliktas klinikinis medicinos priemonės BLOXIVIR vertinimas. Vertinimas įrodo, kad yra pakankamai klinikinių ir neklinikinių įrodymų, patvirtinančių medicinos priemonės atitiktį esminiams klinikinio veiksmingumo ir klinikinės saugos reikalavimams. Priemonėje esančių medžiagų, tokių kaip jota-karageninas, natrio hialuronatas ir ektoinas, poveikis patvirtintas klinikiniais tyrimais.

Ekspertų nuomonės, ar tai iš tikrųjų veikia, išsiskiria.

Atliktas klinikinis medicinos priemonės vertinimas patvirtina BLOXIVIR veiksmingumą.

Ar gali BLOXIVIR vartoti vaikai?

Taip, ši priemonė skirta suaugusiesiems ir vyresniems nei 1 metų amžiaus vaikams. Jei priemonė naudojama vaikams, būtina tėvų / globėjų priežiūra.

Kuo skiriasi priemonės vartojamos į nosi ir į burną?

Abi priemonės turi skirtingą aplikatorių, kurį patogu naudoti priklausomai nuo paskirties vietos.

Ar galiu nebedėvėti kaukės, jei vartoju BLOXIVIR?

Apsauginės priemonės, pavyzdžiui, kaukės, turėtų būti naudojamos pagal konkrečios šalies epidemiologines rekomendacijas. Todėl naudojant BLOXIVIR, taip pat reikėtų laikytis galiojančių epidemiologinių reikalavimų ir rekomendacijų. 

Jei naudoju BLOXIVIR, ar man reikia skiepytis?

Medicinos priemonė BLOXIVIR rekomenduojama kaip papildoma apsaugos priemonė, kuri praplečia vyriausybės rekomenduojamų profilaktikos priemonių nuo gripo* ar Covid-19 arsenalą.

Ar BLOXIVIR reikšmingai sąveikauja su kitais vaistais?

Duomenų apie rimtas nepageidaujamas reakcijas, susijusias su priemonės sąveika su vaistiniais preparatais, nėra.

Kaip nurodyta instrukcijoje, dėl nosies gelinio purškalo BLOXIVIR vartojimo kartu su  nosies preparatais, reikia pasitarti su gydytoju.

Ar galima BLOXIVIR naudoti kartu su kitu nosies purškalu, pavyzdžiui, purškalu nuo peršalimo ar alergijos?

Remiantis instrukcijose pateikta informacija, dėl priemonės naudojimo kartu su nosies preparatais reikia pasitarti su gydytoju.

 

Ar BLOXIVIR turi įtakos mašinų valdymui ir vairavimui?

Priemonė neturi įtakos sugebėjimui vairuoti ir naudotis mašinomis.

* tik gripo B ir C virusų bei koronavirusų. Medicinos priemonė neveikia šių virusų: paramiksoviruso, žmonių gripo A viruso, B potipio adenoviruso, rinoviruso.